Dobre praktyki układania gier menedżerskich

W dzisiejszym wpisie opiszę zasady opracowania dobrej fabuły dla menedżerów. Niejeden plan szkoleniowy wzbogaci się o dodatkowy blok dydaktyczny. Trenerzy opowiadają o tym, że nie łatwo jest opracować strukturę takiej gry biznesowej. gra menedżerska musiałaby posiadać określone elementy. Przypomniało mi się o nich, gdy znalazłem ten serwis internetowy:  Gry Biznesowe 
Wtedy gdy 2 dni temu organizowałem projekt szkoleniowy używając symulację dla menedżerów, przyszło mi do głowy, aby przez najbliższe miesiące stworzyć bloga z tego tematu. Niżej zamieszczam parę reguł z tematu opracowywania gier i symulacji edukacyjnych.

Wpierw musisz obmyśleć, jaki rodzaj zagadnień powinien być omówiony podczas symulacji szkoleniowej. Znam pewne kwestie merytoryczne, które uważam za dość intrygujące: metody menedżerskie, rozwijanie talentów, łańcuchy logistyczne, produkcja, gospodarowanie kapitałem ludzkim.

W dalszej kolejności jedź do centrum handlowego i stoiska dla naszych milusińskich i odnajdź w swoich skarbach gry z czasów przed ukończeniem 10 roku życia. Na stoisku z zabawkami koniecznie rozważ to, aby zakupić: klocki, łamigłówki, lalki, modele pojazdów oraz różne małe przybory do zabawy. Takie rzeczy są świetną pomocą do napisania harmonogramu gry szkoleniowej.

Potem przemyśl reguły gry biznesowej. Napisz ją na dużym flipcharcie używając kolorów i zagraj w nią z najbliższymi znajomymi. Ludzie, którzy zagrają jako pierwsi znajdą miejsca, gdzie są potrzebne pewne zmiany w fabule.

Musisz też w grze edukacyjnej zaplanować niespodziewane sytaucje, nagrody czy też wygrane. 

W drugim z kolei artykule przedstawię schemat planu symulacji szkoleniowej.


Hieronim Tyochowicz
Autor tej notki  jest absolwentem wydziału farmakologii Uniwersytetu Opolskiego i studiów podyplomowych z obszaru  administracji publicznej. Posiada licencję Coacha Wizerunku Osobistego TBH. Rozwija swoją firmę w Szczyrku.  Od osiemnastu sezonów organizuje treningi i projektuje gry dotyczące kooperacji konglomeratowych w branży „rolnictwo i produkcja żywności”.

O TYM PISZEMY:
Symulacje Handlowe
Treningi miękkie
Gry tworzone na miarę
HR dla nieHRowców
symulacje Kaizen
Finanse dla niefinanstów
Wydarzenia team building
Poradniki  dla trenerów

03.06.2016. 13:36