Dobrze napisane zasady symulacji biznesowej


Gry decyzyjne i specjalne zadania menedżerskie powinni zostać wyposażone w instrukcje dla osób biorących w nich udział. Doświadczeni szkoleniowcy często mówią mi, iż trudno jest skonstuować interesującą historię do gry lub symulacji. Niezbędne jest spore i różnorodne doświadczenie oraz wyobraźnia biznesowa.
Dobrze napisane instrukcje do gry są niezbyt długie i łatwe do zapamiętania. W tym blogu prezentuję skrót jasno i przejrzyście skonstruowanych opisów gier menedżerskich. Zaczyna się tak: zadaniem osób biorących udział w grze jest zmontowanie drogowego przejazdu, po którym na drugą stronę rzeki przeprawi się auto z fikcyjnym bagażem. Dowiedziałem się tego, gdy znalazłem ten serwis internetowy:
 Symulacje Menedżerskie 
Poniżej dalszy ciąg dobrego jednej z instrukcji do symulacji biznesowej:
1.    Most można stawiać wyłącznie z dostarczonego przez szkoleniowca budulca.
2.    Most nie może łączyć dostępnych stałych elementów (dla przykładu ściany, okien itd.). Most nie może być też podwieszony lub podtrzymywany od góry np. taśmą klejącą czy ręką budowniczego. Ma leżeć całkowicie bez dodatkowej pomocy na podłodze.
3.    Auto ma zostać przetransportowany poprzez popychanie. W momencie przejazdu będzie przesuwać się przednimi i tylnymi oponami po jezdni na moście.
4.    Pojazd będzie przewieziony wzdłuż budowli w taki sposób, ażeby zawsze był co najmniej 30 centymetrów nad podłożem.
5.    Pojazd powinien być przemieszczany wzdłuż budowli przez tylko jedną osobę z grupy. Przejazd zaczyna się od ustawienia samochodu za miejscem pokazanym przez prowadzącego. Transport kończy się po najechaniu mety. Ale dalej samochód powinien  dalej ustać bez pomocy graczy na moście przez dwadzieścia sek.
6.    Gdy struktura budowli zostanie naruszona, a jednak zabawkowy TIR będzie przetransportowany po jezdni tak, by w każdym punkcie mostu znajdował się dokładnie 50 cm nad ziemią, próba jest ukończona pomyślnie.
W innym poście na tym blogu przedstawię zbiór zasad następnej symulacji biznesowej.
Dariusz Nutria
Redaktor tej notatki  jest absolwentem kierunku marketingu Uniwersytetu Opolskiego i studiów podyplomowych z zakresu  astronomii. Posiada licencję Coacha Odnowy Beavioralnej REI. Rozwija swoją firmę w Piotrkowie Trybunalskim.  Od czterech lat prowadzi zajęcia i kreuje gry odnoszące się do kierowania zmianami w sektorze „sprzęt biurowy i wyposażenie wnętrz”.

HASŁA:
Symulacje Sprzedażowe
Treningi handlowe
Gry symulacyjne
Przywództwo
Gry dla przemysłu
Zarządzanie projektami
Projektowanie gier
Narzędzia Instrukcje dla szkoleniowców

03.06.2016. 13:36