Gry szkoleniowe na treningi wewnętrzne

Każda bez wyjątku z firm, która planuje jakiś rozwój musi myśleć o paru dość ważnych przy tym rzeczach, a jedną z najważniejszych jest konieczność inwestowania w swoją załogę. Duża część właścicieli nie zawsze zdaje sobie sprawę, jaką rolę to będzie miało, a takie zaniedbania niekiedy mogą mieć katastrofalne skutki dla dalszych losów ich firm.


Sprawny, odpowiednio wyszkolony zespół to największa wartość wszystkich firm, tę zasadę powinien zapamiętać każdy, kto ponosi odpowiedzialność za zarządzanie. Maszyny i urządzenia da się zakupić w każdym momencie, tak samo zresztą jak postawić nowe biura, lecz jeżeli pracownicy będą mieli mało doświadczenia, to ciężko odnieść sukces.


duża ilość managerów ma negatywne podejście do szkoleń, uznając je w pierwszej kolejności za czas, który się traci, bo przecież w ich trakcie zatrudnieni nie mogą wykonywać codziennych czynności, a także za spory wydatek, na jaki mogą nie mieć środków. Ale można coś ciekawego wymyślić na to, żeby zminimalizować koszty szkoleń przy jednoczesnym utrzymaniu ich jakości.


Świetnym przykładem na realizację takich założeń będzie cykl szkoleń wewnętrznych, gdzie wiadomości będą przekazywane przez osoby, które są obeznane z tematem. Takie warsztaty polecamy rozbudowywać o Projektowe Gry Biznesowe  


 


Wykorzystując takie rozwiązane nie ma potrzeby zatrudniania obcej firmy to koszty tego typu szkoleń ograniczają się do minimum, a nawet taka ich forma mogą niemało poprawić wydajność wszystkich pracowników.


Mając w planach szkolenia, jakich mogą nie dać rady przeprowadzić członkowie załogi, nie trzeba wysyłać na wstępie pracowników na kursy, które odbywają się daleko od domu. Znacznie tańsze a jednocześnie wygodniejsze może być zrobienie takich szkoleń w biurze firmy. Duża część firm szkoleniowych oferuje takie możliwości, a koszty najczęściej mogą być wtedy znacznie niższe, niż przy konieczności wyjazdu do innego miasta.


Trzeba też mieć na uwadze, że aby szkolenia przynosiły długofalowy skutek, to muszą być przeprowadzane regularnie i systematycznie. Rzecz jasna nawet pojedyncze wysłanie pracowników na jakiś kurs w pewien sposób może poprawić ich zawodową wiedzę, jednak dopiero dobrze zaprojektowany zestaw kursów przyniesie korzyści dla firmy i pracownika.


 

03.06.2016. 13:36