Inategracja na zewnątrz

Tutejsi zatrudniający dawno już docenili możliwości, jakie dają wszelkie spotkania integracyjne i warsztaty, poprzez które rozbudowywane są, np. zdolności miękkie. Tego typu działania są nie tylko nierzadko ciekawe, dostarczające niezwykłą odskocznię od dnia zwykłego, ale także bardzo owocnie serwują know-how oraz pomagają odnaleźć siedzące w uczestnikach talenty. 


 


Już od lat 90. nad Wisłą szybko rozwija się rynek imprez integracyjnych, poświęcony osobom z niewielkich i największych biznesów. Organizowane są  Wyjazdy Biznesowe we wnętrzach, ale także na zewnątrz, np. w lasach, czyli outdoor. Ich sensem jest przeważnie trening świeżo zdobytych kompetencji w niecodziennych, dziwnych warunkach, co niejednokrotnie zmienia się w formę zespołowego działania.


 


Jasne jest, że zanim zacznie się wyjazd outdoor, ważne, by dokładnie ustalić cel, jaki chce się uzyskać, gdyż to przecież najważniejsze zadanie tego rodzaju wyjazdów. Może to być, np. tworzenie nowego kolektywu bądź ulepszenie działania już funkcjonującego, określanie rangi w zakresie tego teamu, dopingowanie, doradztwo w pokonywaniu stresu itd.


 


Następny krok to napisanie dokładnego planu takich spotkań, zdefiniowanie działań, które muszą doprowadzić do uzyskania zamiaru. Ważna jest świetna kooperacja na płaszczyźnie uczestnicy – prowadzący, ponieważ jedynie dobrze nawiązane porozumienie ułatwia prostolinijność a także znalezienie potencjału głęboko w sobie.


 


Spotkania outdoor mogą ogniskować się tylko na nieskomplikowanych działaniach w lesie, bez przemęczania się lecz też mogą przybierać formy bardziej ekstremalne, jak np. zadania alpinistyczne, jak również skupiać się na takich projektach, jak nurkowanie. Bardzo cenione są mniej lub bardziej wymagające działania konsolidacyjne, jakie efektywnie edukują, utrwalają wybrane talenty, a równocześnie dopuszczają, by zacieśnić więź pomiędzy pracownikami, nawiązać lepszą znajomość i nierzadko wywołują miłe reminiscencje. Warto jednakże zachować w pamięci, że wszystkie interakcje na zewnątrz uzależnione są też od tego, jaka jest pogoda, dlatego trzeba bezwzględnie zawsze dzierżyć w zanadrzu plan dodatkowy w przypadku, gdyby spotkanie outdoor nie miało wyboru, jak niespodziewanie przetransformować się w indoor. Profesjonalny animator w przypadku każdej imprezy jest przygotowany na podobną ewentualność. To oznacza, że warto korzystać z oferty profesjonalnych agencji eventowych.


 

03.06.2016. 13:36