Pensjonat na team building - gdzie i jak

Jednym z najczęściej używanych metod na docenienie posiadanej załogi są wszelakie imprezy integracyjne. Są one coraz popularniejsze wśród kadry zarządzające, którzy zaczęli doceniać zalety płynące z zagwarantowania załodze chwili wypoczynku i relaksu. Jednak zaplanowanie dobrego wyjazdu, jaki będzie się podobał wszystkim uczestnikom nie jest najłatwiejsze, i należy zabrać się za to z głową.


 


W niewielkiej liczbie przypadków imprezy dla pracowników organizowane są tylko w ciągu jednego dnia, dlatego też niezbędne może być zarezerwowanie dobrego pensjonatu albo hotelu, gdzie można będzie przenocować pracowników. Propozycja noclegów we wszystkich regionach naszego kraju jest całkiem spora i bez problemów się coś wybierze, z reguły bierze się przy tym pod uwagę dwie podstawowe sprawy, czyli cel wyjazdu i miejsce.


 


 Certyfikowane Projekty Integracyjne przeważnie powinny mieć główny cel, względem jakiego powinno się właściwe miejsce na nocleg. Pensjonaty i hotele najczęściej proponują jakieś swoje zaplecze, przykładowo może to być kilka sal konferencyjnych, czy obiekty sportowe oraz SPA.


 


Wiedząc już dokładnie, jakie atrakcje będą przeznaczone dla pracowników, którzy będą jechać, trzeba znaleźć hotel, jaki wiele z zaplanowanych rozrywek udostępni albo będą one położone w niedaleko miejsca pobytu. Dłuższe przejazdy nie tylko zabierają sporo cennego czasu, ale też często powodują pewne zamieszanie, więc jeśli tylko będą takie możliwości, to powinno się ich jednak unikać.


 


Następnym ważnym czynnikiem podczas wybierania miejsca na integracyjną imprezę powinno być miejsce docelowe. Jeśli wyjazd będzie trwał krótko, to z reguły organizatorzy decydują się hotel położony niedaleko miejsca zamieszkania - jechanie na drugi koniec nie ma sensu, bo dużą część czasu spędziłoby się w autokarze czy pociągu.


 


Przy trochę dłuższych wyjazdach można pomyśleć o miejscu bardziej odległym, chociaż za każdym razem warto rozważyć sens takiego wyboru. Za daleki wyjazd często zniechęca pewną grupę wyjeżdżających i będzie mieć wpływ na końcową ilość uczestników, tak więc jeśli nie będzie żadnych przeszkód, to warto jednak sprawdzić najbliższą okolicę i wyszukać hotel, który będzie nieco bliżej.


 

03.06.2016. 13:36