Szkoleniowe gry dla pracowników

O znaczeniu imprez integracyjnych w docenianiu oraz motywacji swoich pracowników wielokrotnie już mówiono, i zawsze wniosek będzie jeden. Wyjazdy są doskonałym sposobem na realizację powyższych celów, ale należy je organizować bardzo rozsądnie, bo jedynie wówczas mają szansę spełnić zadania, jakie są przed nimi postawione.


 


Coraz częściej podczas wyjazdów integracyjnych pracodawcy zaczynają wymagać znacznie więcej niż zabawę od samego przyjazdu przy alkoholu i dobrej muzyce. W trakcie tego typu wyjazdów da się przecież zorganizować dużo gier oraz zabaw, które mimo że są świetną rozrywką, to także dużo będą mogły nauczyć uczestników i sprawdzić, jak zachowywać się oni będą w sytuacjach, w których się znajdą.


 


Jednym z coraz popularniejszych sposobów na zapewnienie uczestnikom wyjazdu wystarczającej ilości pozytywnych emocji są gry terenowe a także Symulacje Strategiczne  . W największej liczbie przypadków są organizowane niedaleko miejsca, w którym są noclegi, ale mogą zajmować dużo więcej terenu - w niektórych grach może to być nawet kilkaset kilometrów kwadratowych.


 


Z reguły przebieg gier tego typu polegać będzie na tym, że uczestnicy mają pokonać wyznaczony dystans między paroma punktami, wykonując przy tym zadania mające zwiększyć atrakcyjność gry. Najczęściej udział w nich może brać kilka grup powstałych z podzielonych pracowników, z których wygrywa ta, która najlepiej lub najszybciej zrealizuje wszystkie wyznaczone cele.


 


Często w tego typu grach terenowych można wykorzystywać nowoczesne sprzęty i urządzenia, do których można zaliczyć system nawigacji satelitarnej i systemy łączności, ale poza tym do wykorzystania przez poszczególne grupy mogą także być mniej zaawansowane narzędzia, takie jak kompasy oraz mapy. Przez to, że rywalizacja odbywa się w zespołach, to będzie to zmuszać uczestników do podjęcia współpracy aby sukces był możliwy.


 


Ze względu na swoją specyfikę gry o takim charakterze niekiedy mogą nieść za sobą jakieś nieduże ryzyko, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma, aby wszyscy uczestnicy mieli tego świadomość. Wymagane jest odpowiedzialne zachowanie i najbardziej istotne ciągłe przestrzeganie wszystkich reguł i zasad ustanowionych przez organizatora.


 

03.06.2016. 13:37