Zabawa na warsztatach

Nie od dziś wiadomo, iż interaktywna forma nauczania jest skuteczniejsza, aniżeli wiedza przekazywana w tradycyjnej odmianie, nawet w połączeniu pogadanki i elementów ćwiczeń. Interaktywne uczestniczenie w kursach nie tylko daje szansę, by skuteczniej utrwalić wiedzę, lecz dodatkowo silniej wciąga pracowników w eliminację kłopotów związanych z pracą.  


 


Zabawy organizowane w czasie kursów to skuteczne narzędzie w nauczaniu kursantów różnych specjalizacji. Za ich przyczyną osoby na zajęciach uczą się szybciej. Oprócz tego, odrobina zabawy daje szansę na łatwiejsze przyswojenie niesłychanie złożonych zagadnień. Wypada wspomnieć, że  stosowane w trakcie szkolenia - np. nasze Korporacyjne Programy Rozwojowe Zarządzanie Strategiczne  - i z dużym zapałem proponowane przez trenerów, to nowoczesne techniki rozwijania zdolności uczestników. Ich walorem jest dodatkowo to, iż umożliwiają utrwalanie działań w okolicznościach kopiujących rzeczywistość biznesową.


 


Na ogół na biznesowych warsztatach spotyka się dwa warianty rozgrywek. Pierwsze spośród nich wspierają się na odwzorowaniu złożonych warunków biznesowych. Wtedy możliwe jest, by skutecznie rozwijać oraz badać kompetencje kursantów, proponując im rzeczywiste wyzwania, jakie wyczekują ich w np. w korporacji. Inny typ ogniskuje się na spekulatywnym środowisku i służy do obserwacji postępowania uczestników w warunkach różnorodnych ewentualności oraz transformacji.


 


Zazwyczaj kursanci nader dobrze reagują na gry szkoleniowe a nawet nierzadko uważają je za dobrą odskocznię od stereotypowych obowiązków, jaka zawiera w sobie dodatkowo możliwość bezproblemowego przyswojenia wiedzy. Dobre rozgrywki mają interesujące fabuły, a z tego powodu intensywnie wciągają kursantów jak również zmuszają ich do konkurowania oraz do postępowania pod presją czasu. Nie licząc tego, iż uczestnicy wciągają się emocjonalnie, również świetnie się odnajdują w zabawie oraz integrują. To także nie jest bez wagi.


 


Zabawy szkoleniowe świetnie przyczyniają się do poprawiania  kompetencji bazowych, a także miękkich, mogą być sposobem badania potrzeb kształceniowych jak również budować więzy między osobami z tej samej firmy. Bez wątpienia, wybór konkretnej zabawy winien być zależny od celu, jaki pragnie się uzyskać na  warsztatach. Dzięki temu można skupić się na poprawianiu określonych przymiotów pracowników i ich kwalifikacji powiązanych z działalnością zawodową.


 

03.06.2016. 13:37