Zwyczaje w różnych krajach a gra zespołowa

W niniejszym artykule chciałbym pokazać jak kultura narodowa oddziaływuje na działalność zespołową. Dobrze wiemy, że zdolności kooperacji w grupie bywają wśród pracodawców cenione, działanie samodzielnie to zwykle sprawdzony trik na sukces. Ludzie wykazujący ponadprzeciętny standard kompetencji społecznych, podejmujący decyzje nieschematycznie oraz zmierzający za wszelką cenę do wybranych celów szybko awansują. Więcej tutaj:   Wydarzenia Team Building
Na wybór, czy organizacja promuje jednostkę czy pracę w grupie wywiera wpływ  kultura państwa, tam gdzie naprawdę działa. Thomas Perlacle zrobił ankietę na temat rutyn korporacyjnych firm będących z wielu państw. Wniosek z nich, że można te kraje podzielić na osiem grup w zależności od poziomu, gdzie kultura zarządcza preferuje grę zespołową.
Mogę podać przykład, że przedsiębiorstwa z Danii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii bardzo cenią zgranie członków wchodzących w skład grupy skoncentrowanych celów pracodawcy. W praktyce pozytywnie wyróżniają małą rozpiętością kierowania. Zespoły wykonujące konkretne zlecenie są nieliczne. Okazuje się, że w austryjackich koncernach duża część procesów bywa bardzo sproceduralizowana i zaplanowana, dodatkowo czynności są całkowicie rozdzielone.
Dlatego takie społeczności doskonale działają nawet w dużych zespołach bez konieczności ciągłego sprawdzania efektów działania. Pracownicy w firmach azjatyckich powinni być przygotowanym na konkurowanie o stanowisko i wyrobić w sobie silną pasję do wykonywanej pracy. Tu promuje się skrajny egoizm oraz optymizm w działaniu.
W następnym odcinku na temat zespołu przedstawię role zespołowe oraz ich znaczenie dla pracy małej zbiorowości ludzkiej.
Tyle haerowych przemyśleń.
Opracowanie: Grzegorz Domański
I JESZCZE JAK ZWYKLE PARĘ CIEKAWYCH FAKTÓW ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma zadań team building : planszowe gry strategiczne
- Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po warsztacie aktywności – oceny grup: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Średnia liczebność grupy szkoleniowej: pięćdziesiąt osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na wyjazd: sobota.
- Najczęściej preferowana lokalizacja: Mazury

ŹRÓDŁO: Training Projects
Wykonujemy wyjazdowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla naszych klientów.

03.06.2016. 13:37