Budowanie komunikacji w nowoczesnym biznesie

Trendy, które zaczęły się pojawiać w latach dziewięćdziesiątych, wykorzystujące zachodnie korporacyjne wzory zaczęły kłaść duży nacisk na rolę jaką pełni komunikacja między zatrudnionymi osobami a firmą. Na takim też podejściu w dużej mierze zaczyna się opierać współczesne kierowanie rozwojem firmy, bo trudno sobie wyobrazić budowanie sprawnego, wydajnego zespołu bez właściwej komunikacji, jaka jest w firmie konieczna.


Z międzynarodowych korporacyjnych kanonów, poza przed chwilą opisywaną komunikacją między firmą a pracującymi w niej osobami, przyjęto także w duże części przedsiębiorstw  Gry Z Zarządzania dla zespołu. Od kilkunastu lat stały się one bardzo popularne, chociaż jak widać to na różnych przykładach, osoby które je organizują nie zawsze wiedzą, co dokładnie mają mieć na celu.


A w praktyce planowanie wyjazdów integracyjnych powinno się zacząć właśnie od zdefiniowania koncepcji, jaką ma spełnić organizowany wyjazd. I dopiero po tym będzie czas, żeby się zająć rozstrzyganiem niuansów, to znaczy wybraniem odpowiedniego hotelu oraz rozrywek, które się zamierza udostępnić pracownikom, którzy będą wyjeżdżać.


Jednak w dalszym ciągu spora grupa pracodawców, w szczególności takich, którzy organizują wyjazdy integracyjne samodzielnie, nie zawsze ma przekonanie, jaki cel będzie przyświecał takim właśnie imprezom. Zupełnie przypadkowy hotel, program z przypadkowych elementów, najczęściej niedopasowany do oczekiwań części pracowników sprawić mogą, że czasami taki wyjazd może się wymknąć organizatorom i zaczyna być zupełną kompromitacją.


Z takich też powodów przy organizowaniu takiej imprezy dla pracowników swojej firmy należy skorzystać ze wsparcia jakiejś doświadczonej w tego typu rzeczach firmy. Precyzyjnie wyznaczając jaki wyjazd ma cel i przyglądając się osobom, jakie na niego będą się wybierać można w miarę dobrze tak wszystko poukładać, żeby każdy wrócił wypoczęty. 


Dzisiaj w pomocy przy imprezach integracyjnych zaczęły się specjalizować różne firmy, i da się nawet stwierdzić, że niektóre z nich zdobyły sporo doświadczenia w tych sprawach. Wynajmując jedną z takich firm i w precyzyjny sposób definiując preferencje i oczekiwania na pewno da się wymyślić taką integrację, jaką pracownicy będą długo pamiętać.


 

03.06.2016. 13:37