Dobre praktyki funkcjonowania w zespole

W tymże wortalu od kilkunastu miesięcy opisuję korzyści płynące z współdziałania w zespole. W poprzednim miesiącu prowadziłem projekt w ramach szkoleń z tematu budowania działu pracowniczego. Uczestnicy projektów szkoleniowych omawiali dobre praktyki, które znają ze swojej aktywności menedżerskiej w korporacjach. W oparciu o to opracowałem pięć reguł współdziałania w grupie pracowników. Podobne zasady możesz odszukać też na tej stronie:
  Zespołowe Wyjazdy Angażujące Gry Szkoleniowe
Dalej zamieszczam reguły współdziałania w dziale pracowniczym. Napisałem je jako przykłady konkretnych sytuacji w organizacji biznesowej.
1. Organizuj cotygodniowe spotkania grupy pracowników
Ania została niedawno kierownikiem departmantu logistyki. Pracuje z dość dużą i ambitną grupą specjalistów z różnych dziedzin. Aby zatrudnieni w tym zespole ludzie dali radę ze sobą współpracować, szefowa przygotowuje cotygodniowe zebrania. Narady są zwykle w piątek o godzinie 10.00 i zajmują mniej więcej 3 godziny. Po spotkaniu menedżerka spisuje rezultaty spotkania i cele dla większości zatrudnionych.
2. Poznaj zwyczaje swoich kolegów z pracy
Adam jest zatrudniony w dziale zarządzania projektami. Codzienne pracuje w projektach z innymi osobami zatrudnionymi w tym dziale, mimo że oni pracują w innych krajach. Ażeby pracownicy w tej firmie lepiej ze sobą współpracowali, w każdym miesiącu firma wysyła ich na 8 godzin na robocze spotkania w dobrym pensjonacie.
3. Bazy wiedzy w zespole
Ola jest kierownikiem mikro firmy reklamowej. Instytucja posiada w głównej siedzibie firmy 3 pracowników. Kierowniczka wybrała dla organizacji system informatyczny do akumulowania wiedzy na temat funkcjonowania w organizacji. I tak właśnie pracownicy mają możliwość pracować razem i wiedzą, które aktywności są w tej instytucji.
To tyle moich inspiracji.
Autor: Tomasz Guc
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC ODROBINA CIEKAWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej kupowana forma zadań team building : spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
- Najlepiej wycenione w ankietach po spotkaniu zadania – opinie grup: planszowe gry strategiczne
- Średnia liczebność grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na event: środa.
- Najchetniej oczekiwania część kraju: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od sześciu lat prowadzimy projekty w branży eventów jako Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że atrakcyjne szkolenie lub wyjazd to także komfortowy hotel. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy kilkadziesiąt urokliwych lokalizacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Polecamy nasze imprezy integracyjne jak również  team building.Najczęściej wykonujemy projekty w Sudetach, w centralnej części kraju jak również nad Bałtykiem. Cenimy  lokalizacje daleko od głównych dróg . Przy dobrej pogodzie szkolimy na dworze, a gdy pogoda jest zła – w salach konferencyjnych. 
03.06.2016. 13:37