Jak wyselekcjonować dostawcę na warsztaty motywacyjne

Odpowiednia organizacja wyjazdu integracyjnego to duże przedsięwzięcie, które będzie wymagać pozałatwiania licznych spraw które mogą mieć duży wpływ na powodzenie całej imprezy, w niektórych przypadkach zaniedbanie jednego drobiazgu może skończyć się wielką klapą. Należy znaleźć odpowiedni hotel, zorganizować transport i we właściwym czasie poinformować osoby które mają na taką imprezę wyjeżdżać. 


 


Bardzo dużą rolę podczas planowania integracyjnych wyjazdów odgrywa odpowiedni wybór firmy, która będzie się zajmować całością spraw związanych z zapewnieniem pracownikom odpowiedniej aktywności. Tu nie powinno się raczej iść na żadne kompromisy, bowiem jakakolwiek wpadka na pewno przez długi czas będzie rozpamiętywana i przez wszystkich uczestniczących, i przez właścicieli firm, za których pieniądze wyjazd został opłacony.


 


Po pierwsze trzeba sprawdzić, czym się może pochwalić, tu bardzo się przydadzą opinie i referencje z wcześniej przeprowadzanych imprez. Odgrywa to dużą rolę zwłaszcza kiedy wyjazdy integracyjne organizowane będą na sto lub więcej osób, opanowanie tak licznej grupy i wykonanie wszystkiego zgodnie z planem wymaga naprawdę nieprzeciętnych umiejętności.


 


Namawiamy również, by spytać organizatora czy organizuje jdynie wydarzenia rekreacyjne, czy także konferencje edukacyjne np. Interaktywne Programy Rozwojowe Z Przywództwa - to da szansę połączyć fun z kształtowaniem postaw.  


 


Niezwykle istotny jest także odpowiedni wybór trenerów. Dobrze, żeby było to zespół który się zna, umiejący ze sobą współpracować, przez co będzie on umiał sobie poradzić w nieprzewidzianych okolicznościach. Złożona przypadkiem grupa trenerów w większości przypadków dobrze sobie poradzi, jednak niebezpieczeństwo że się coś nie uda będzie sporo większe.


 


Do zapanowania nad kilkudziesięcioma osobami o bardzo różnych charakterach i temperamentach potrzeba osoby charyzmatycznej i dynamicznej. Pożądane jest, aby firma organizująca imprezy integracyjne miała trenera mającego powyższe cechy, wtedy można być pewnym, że zaplanowane wcześniej gry zostaną przeprowadzone z zgodnie z opracowanym harmonogramem.


 


Na koniec powinno się zobaczyć, jak wygląda sprawa sprzętu dostarczanego przez firmę. Duża ilość wyjazdów zakończyło się fiaskiem właśnie z powodu tego, że coś się zepsuło i prowadzący nie mieli żadnych pomysłów. W szczególności podczas różnych gier terenowych porządny sprzęt będzie odgrywał dużą rolę, ma również wpływ na bezpieczeństwo pracowników z niego korzystających.


 

03.06.2016. 13:37