Jak znaleźć liderów w organizacji

Konsolidacja a także zachęta pozafinansowa stały się ważnym faktorem w polityce kadrowej niejednej firmy. Takie podejście sprawia, że można efektywnie wykorzystać potencjał drzemiący w pracownikach, a także wzmocnić pewność siebie.� 


Pracodawcy nieraz stawiają na integrację, ponieważ doskonale wiedzą, że dobry wynik w biznesie bierze źródło od skutecznego pracownika. A w dodatku, gdy ten pracownik umie jeszcze bez problemów funkcjonować w ramach zgranego teamu, staje się ważnym ogniwem łańcucha znaczących obszarów biznesu.


Niestety, zbudowanie nad wyraz skutecznie funkcjonującego zespołu nie odbywa się z dnia na dzień, samozaparcia i odpowiednich umiejętności. Wspomagają to całkiem nieźle  Edukacyjne Warsztaty Integracyjne


Stosowane są jako rozwiązanie wzmacniające szereg działań skupionych nad integracją zespołów.


Takie metody przynoszą nieprzeciętne efekty, jeżeli wspierane są urokliwym miejscem. Dlatego właśnie często imprezy te dzieją się w luksusowych dworkach, albo w górach. Jednak, tak naprawdę,  dobór otoczenia winien przede wszystkim zależeć od idei na konsolidację i od przygotowanych czynności, które będą prowadziły do integracyjnego celu. Oczywiście, im korzystniejsze miejsce, tym lepszy efekt, gdyż podróże takiego rodzaju nie uciekają od aspektu motywacji. Przez wielu pracowników są uważane za rodzaj bonusu za dobre wykonywanie obowiązków służbowych.


Ważne, żeby spotkania integracyjne kierowane były przez wytrawnych trenerów, którzy potrafią tak pokierować działaniami, by wziąć z nich to, co najistotniejsze w teambuildingu.  Coraz częściej w naszych czasach stosowane są różnorodne gry teambuildingowe, które zawierają aspekt aktywnego odpoczynku i budowania silnych więzi. Przed pracownikami stawiane są priorytety wymagające wspólnego działania. Dzięki temu powstają mocne relacje, zaufanie, a członkowie zespołu mogą dowiedzieć się, na kogo nie warto stawiać Istotnym zamysłem takich eventów jest również wydobycie z grupy naturalnych osób z charyzmą, osób, które poprowadzą grupę do najtrudniejszego nawet zadania.

03.06.2016. 13:37