Jakimi technikami kreować produktywność szkolenia?

Biorąc się za organizację szkoleń pracowniczych w swojej firmie z całą pewnością chce się zobaczyć, jakie przyniosły efekty. Bo przecież płacąc niekiedy dość spore kwoty na firmę zajmującą się szkoleniami, często oprócz tego koszty pobytów  jakimś hotelu z całą pewnością właściciel firmy będzie chciał zobaczyć, jakie to miało przełożenie na poprawę wyników.


 


Efektywność realizowanych szkoleń niekiedy może być ciężka do określenia, ale postarać się powinno o kilka spraw, żeby mogła ona być odpowiednio wysoka. Z reguły proces szkoleń da się podzielić na kilka podstawowych etapów, czyli przygotowanie, wykonanie założonych planów oraz działania po zakończeniu szkoleń (więcej:  Szkolenia Ze Sprzedaży  ).


 


W oparciu o wcześniejsze badania specjaliści twierdzą, że najbardziej efektywne proporcje między etapami, które zostały wymienione powinny wynosić]powinny wynieść 40-20-40. Te właśnie liczby pokazują, jak dużo zaangażowania oraz wysiłku należy włożyć na poszczególnych etapach, i jeżeli wszystko się to zapewni, to z reguły tak przeprowadzone zestawy szkoleń nie będą zmarnowane.


 


Już samo dobre przygotowanie do szkoleń to duża część ostatecznego sukcesu, z tego też powodu odpowiednie zaangażowanie działów personalnych w tych kwestiach jest wręcz wymagane. Przed decyzją o wyborze szkolenia powinno się zebrać opinie każdego zainteresowanego, to znaczy kadry kierowniczej i pracowników. Dzięki temu da się bardzo dokładnie doprecyzować wymagania każdej grupy i wypracować rozwiązanie zadowalające obie strony.


 


Do badania potrzeb i wymagań można użyć wiele różnych technik, jakie w dużym stopniu będą pomagać w ostatecznym wyborze. Na przykład będą to ankiety które pracownicy mogą wypełnić, indywidualne rozmowy i wywiady z nimi, a oprócz tego sprawdzenie charakterystyki tego jak pracują w określonych przedziałach czasu, dzięki temu da się dość dokładnie określić, jakie są ich potrzeby oraz oczekiwania w tych kwestiach.


 


Warto na tym etapie uwzględnić również zdanie firmy szkoleniowej, jaką chce się wynająć, niektórzy są zdania że jest to wręcz konieczne. Chłodna ocena osób niezależnych, z dużym obiektywizmem i bez zaangażowania pomoże zobaczyć wiele elementów, jakie z reguły raczej zauważone by nie zostały.


 

03.06.2016. 13:37