Kierowanie projektem nie takie straszne


Na rynku doradztwa dla biznesu występuje niezwykle dużo szkoleń na temat kierowania działaniami projektowymi. W tym wpisie na mojej stronie napiszę, czego się spodziewać w obszarze takich szkoleń oraz jakie elementy są najważniejsze w takich sytuacjach. Podobne informacje czytelnik znajdzie na portalu: Zamknięte Szkolenia Komunikacja .
Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że od prawie 20 lat wzrasta zainteresowanie projektem – dawno temu tzw. business management, pochodzącą z USA. Strategia zarządzania projektem była używana w strukturach wojskowych, w przemyśle wytwarzającym na rzecz przemysłu ciężkiego, a także w ogromnych logistycznych projektach. Obecnie bywa to już dyscyplina nauki bardzo doceniana w biznesie. Kongres Zarządzania Działaniami Projektowymi wypracował swoją wiedzę, metody oraz ankiety do badania czynności liderów działań projektowych.
Administrowanie działaniami projektowymi jest techniką w ramach business management opierającą się na systemowej oraz pełnego projektowania życia nowatorskiego systemu lub wymogów technicznych w dokładnie określonym harmonogramie i przy określonym cash flow projektu potrzebnego do wykonania planowanego zestawu działań projektowych.
Podczas sesji szkoleniowych z zakresu kierowania projektem widzę, iż osoby biorące udział w szkoleniu pragną wykorzystać sposoby oraz praktyczne kwestionariusze z takich obszarów: układanie harmonogramów działań, określanie przepływu pieniądza w czasie, przydzielanie czynności w ramach obowiązków, motywowanie personelu. Ci, którzy biorą udział w szkoleniu dobrze oceniają teoretyczne definiowanie kłopotów w pracy zespołu projektowego podczas szkolenia.
O NASZYM DZIENNIKU
 
Redaktorem niniejszego felietonu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z publicznego przemawiania i jednocześnie doradca w programach dotykających problematyki  ocen okresowych.  
W tym serwisie  zwykle piszemy też na temat:
- audyty motywacji osób zatrudnionych w dużych koncernach i małych firmach
- ankiety rozwojowe
- programy rozwojowe z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- imprezy incentive
- kierowanie zasobami ludzkimi

03.06.2016. 13:37