Kultura organizacyjna a współpraca w zespole


Można zadać pytanie: jak bardzo firmy charakteryzują się inną atmosferą korporacyjną? Niekiedy kontrasty są wyjątkowo duże. Pracownik zawsze zastanawia się: w jednej organizacji pracuje mi się poprawnie, a w poprzedniej była męcząca atmosfera. Co jest czynnikiem decydującym?
W niniejszym artykule przedstawiono wyczerpujący schemat wykonywania zadań w ramach dwóch organizacji. Znajdź 12 różnic polityki organizacyjnej, które w obu firmach są różne. Wylistuj je w notatniku oraz scharakteryzuj w punktach, jakie dostrzegasz różnice. Dokładny opis odszukaj na tym portalu:    Referencje - I Dyskusje - Eventy 
Firma XY wytwarza wieże stereo dla typowych melomanów. Grupa klientów stanowi niemal cały obszar województwa. Kierownicy średniego poziomu w hierarchii organizacyjnej odpowiedzialni są w zakresie strategii na poszczególne produkty. Top management nie oczekuje tym bardziej od menedżerów średniego szczebla skłonności do dużego ryzyka. Zaplanowane działania muszą zostać dokładnie dokumentowane, pozytywne rezultaty są doceniane publicznie. Przedsięwzięcia zakończone niepowodzeniem podobnie jak sukcesy są na zebraniach przedstawiane. W przedsiębiorstwie nie istnieje jakikolwiek układ zmierzający do projektowania nowatorskich zadań.
Instytuacja biznesowa Armach SA funkcjonuje na rynku przetwórstwa spożywczego oraz skupia się na produkcji wyrobów mlecznych, masmiksów i twarogów. Kierownictwo firmy zaplanowało obecnie dość złożoną strategię na dalsze sześć kwartałów, ma ona przyzwyczaić liderów wyższego poziomu zarządzania do podejmowania niepewności oraz stałych poprawy pracy ich wydziałów. Ci, którzy zaproponują usprawniające sposoby poprawy pracy albo nowatorski sposób myślenia, będą przenoszeni na wyższe stanowiska. Projekt zakończony negatywnie, wtedy gdy nie powoduje znacznej straty organizacji, ma być rozumiany jako „lekcja na przyszłość”.
Widać wyraźnie, że opisane 2 organizacje biznesowe mają różne polityki organizacyjne. W przyszłości w poście opiszę, w jaki sposób atmosfera korporacyjna oddziałuje na pracę zespołową.
To tyle haerowych inspiracji.
Redakcja: Tomasz Nowosielski
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PORCJA NIEZNANYCH ANALIZ DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma zadań team building : gry topograficzno – poszukiwawcze
- Najlepiej wycenione w testach po wyjeździe aktywności – oceny grup: scenariusz militarny
- Uśredniona wielkość grupy zajęciowej: pięćdziesiąt pracowników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na gry: wtorek.
- Najchetniej wybierana destynacja: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od pięciu lat wykonujemy zlecenia w branży eventów jako Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że zadowalające szkolenie lub wyjazd to także sympatyczny hotel. W naszej ofercie posiadamy blisko dwieście urokliwych miejsc ze wszystkich rejonów Polski. Rekomendujemy sprawdzone imprezy integracyjne jak również  team building.Zwykle prowadzimy zajęcia w Beskidach, w centralnej części kraju oraz na Mazurach. Cenimy  obiekty w ciszy i spokoju . Przy dobrej pogodzie szkolimy pod chmurką, a jeśli jest deszcz lub zimno – w salach konferencyjnych. 


03.06.2016. 13:37