Ważne obszary tematyczne projektów szkoleniowych dla kadry zarządzającejW branży szkoleniowej jest bardzo dużo rodzajów szkoleń dla kadry zarządzającej firmami. Np. leadership, prowadzenie negocjacji, wpływanie na zachowania pracowników, poszukiwanie kompromisu w konfliktach, stres w pracy menedżera, decyzje menedżerskie, komunikowanie się. W tym artykule przedstawię dość dokładnie parę tematów tego typu szkoleń. Dość dużo informacji przeczytasz w tym miejscu:
Przykłady - Treningi Z Zarządzania Strategicznego .
Jakie kursy i sesje szkoleniowe dla kadry zarządzającej warto przejść? Niżej kilka ciekawych szkoleń:
Decyzje menedżerskie – chętni na to szkolenie nauczą się rozważać merytoryczne wybory w temacie strategii, konfliktów, zamierzeń, konstruowania planów oraz aktywizowania członków zespołu. Decyzje menedżerskie jest kluczowym elementem w zawodzie prezesa zarządu i menedżerów średniego szczebla. Przełożony podejmuje dziesiątki decyzji każdego dnia, właśnie to jest powód, aby to robić skutecznie.
Wpływanie na zachowania pracowników – uczestnicy dowiedzą się jak wpływać na zachowania podwładnych pozafinansowo. Będą potrafili diagnozować pobudki podejmowania zatrudnienia przez zatrudnionych w swoim dziale, tworzyć harmonogramy w swoim dziale oraz dyskutować z pracownikami. Szkolenia z powyższego zakresu w mojej dawnej firmie były realizowane poprzez multimedialne ćwiczenia.
Przywództwo menedżerskie – szef jest przywódcą i jednocześnie perfekcyjnym realizatorem. Ludzie często myślą, że przywódcy posiadają zawsze dar od urodzenia do przewodzenia ludziom. Często bywa tak, iż pracownik da radę nauczyć się być liderem. Projekty szkoleniowe z niniejszego tematu zajmują ponad 4 dni. Prowadzący szkolenia doskonalą kompetencje z przewodzenia innym oraz technik motywowania podwładnych.
W kolejnym poście na moim blogu przedstawię podobne tematy projektów szkoleniowych dla menedżerów.
NASZE WPISY
Ten portal redaguje grono doświadczonych wykładowców tworzących wykłady na tematy miękkie z bardzo wielu dziedzin gospodarki.
 
W tym serwisie  często przeczytasz też na temat:
- badania zaangażowania ludzi w instytucjach i organizacjach
- testy interpersonalne
- programy rozwojowe z budowania strategii i rozwoju firmy
- wydarzenia dla załogi
- zarządzanie zasobami ludzkimi

03.06.2016. 13:37