Ważność diagnozy dążeń rozwojowych


Prowadziłem cykl szkoleń, w którym osoby na szkoleniu nie znali własnych potrzeb edukacyjnych. Myśleli, iż wybierają się na wyjazd integracyjny na świeżym powietrzu. Okazało się, że byli chętni na zabawę i wiele fanu. Gdy przyjechali do sali szkoleniowej, zrozumieli, że zadania szkoleniowe będą w tradycyjnej formie. Inspirację do opracowania tego artykułu skopiowałem z takiej strony:
  Szkolenia Biznesowe
W tym projekcie wzięli udział następujący uczestnicy:
Adam – brał udział w kursach i projektach dla menedżerów, ma doświadczenie menedżerskie w dużych firmach, tata 4 dzieci. Chce rozwijać dotychczasowe doświadczenie w obszarze informatyki, nie lubi gier menedżerskich.
Elżbieta – była seminarzystką znanego mi profesora na 4 roku ekonomii, lubi zwiedzanie nowych miejsc oraz barokową odmianę występów Red Hot, pragnie nauczyć się wszystkiego z obszaru psychologii rozwojowej i kognitywnej, jej hobby to jazda na rowerze. Kocha zadania outdorowe w czasie sesji szkoleniowych.
Bartek – kierownik małego działu w firmie, pracuje w Krakowie, zaczynał studia w Rzeszowie, ma 30 lat. Lubi samochody i gry komputerowe. Zamierza dowiedzieć się teorii z zakresu psychologii rozwojowej i kognitywnej i jasnego komunikowania się.
Marek – ma 54 lata, ostatnio rozwiódł się, uwielbia dobre filmy, zwierzęta domowe oraz krótkie wypady w góry. Za rok wybiera się na długą wyprawę w góry. Zamierza odnaleźć swoje miejsce. Gry i zabawy to dla niego strata czasu. 
Uczestnicy szkolenia są bardzo od siebie różni. Na dodatek nie zrobiłem diagnozy oczekiwań rozwojowych. W rezultacie ludzie na szkoleniu byli niezadowoleni. W kolejnym poście na moim blogu zaprezentuję sprawdzone sposoby diagnozy oczekiwań edukacyjnych.
Tyle menedżerskich przemyśleń.
Opracowanie:Feliks Kuna
Autor tego postu jest absolwentem kierunku historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów podyplomowych z obszaru  etnologii. Posiada certyfikat Konsultanta Kreatywności BMR. Buduje swoją karierę w Żyrardowie.  Od sześciu sezonów uczy i tworzy badania dotyczące kooperacji konglomeratowych w sektorze „konsulting i usługi b2b”.

NAJWAŻNIEJSZE TEMATY  BLOGA:
Badania kultury organizacyjnej
Ocena okresowa w przedsiębiorstwach
Polityka personalna w komercyjnej organizacji
Wieloaspektowe zarządzanie ludźmi
Przyjazna kultura organizacyjna
Testy psychologiczne
Development Center

03.06.2016. 13:37