Warsztaty jako ciekawa metoda kształtowania lojalności

Dużej ilości zarządzających firmami będzie się wydawało, że dla osób, które zatrudniają najważniejsze są finanse, i to one tak naprawdę będą dawać im zadowolenie z pracy, którą wykonują i chęci do jeszcze większego wysiłku. Lecz myślenie takie jest krótkowzroczne, bo pracownik musi być motywowany bardziej kompleksowo, a nie jedynie wtedy, kiedy będzie się zbliżała wypłata.


 


Doskonały pracownik powinien się charakteryzować wydajnością i zaangażowaniem, ale wraz z upływem czasu u części pracowników poziom zmotywowania zaczyna spadać, szczególnie jeśli jednak kwestie pieniędzy nie są do końca takie, jakich by należało oczekiwać. Z takich też powodów niezbędne będą w tego typu sytuacjach dodatkowe sposoby motywowania, które od nowa dostarczą energii do lepszej aktywności i działania.


 


Pośród sporej liczby metod na motywację pracowników bardzo modne są ostatnio Certyfikowane Kursy Przywództwo i Kierowanie  odpowiednio zrealizowane mogą dać wcale niemało i firmie i zatrudnionym. Ważne jest jednak taka ich realizacja, żeby naprawdę mogły wypełnić przeznaczoną im rolę, to znaczy zachęcać ludzi do wydajniejszej i efektywniejszej pracy.


 


Bardzo duże znaczenie w czasie organizowania szkoleń pracowniczych odgrywa ich czas i miejsce. Czasami zdarzają się przypadki, że szkolenia są organizowane albo w podczas weekendu, albo późnym wieczorem. Niestety wówczas u niejednego pracownika przestają one pełnić rolę motywacyjną, bo będzie im to zabierało prywatny czas, dlatego też jeśli tylko się da należy jednak takich sytuacji unikać.


 


Ważny jest również należyty dobór tematyki prowadzonych kursów, nieodpowiednie jej wybranie będzie miało absolutnie odwrotny skutek od zamierzonego. Zatrudnieni nie mogą odczuwać straty wolnego czasu który się będzie wiązał z pozyskanie mało praktycznych i przydatnych wiadomości. Tematyka szkoleń musi być w taki sposób dobrana, żeby firma mogła z tego skorzystać, lecz równocześnie mogła zainteresować osoby na nie wysyłane.


 


Kiedy nie zapomni się o wspomnianych wyżej rzeczach, to z całą pewnością zaplanowane szkolenia odniosą swój skutek, czyli poziom motywacji pracowników do większego wysiłku może się powiększyć. Oczywiście taka sytuacja będzie miała miejsce tylko wtedy, gdy zaspokojone zostaną potrzeby na innych płaszczyznach, czyli wystarczające wynagrodzenie oraz dobry klimat w zespole. 


 

03.06.2016. 13:37