Warsztaty z angielskiego drogą do wzmocnienia kompetencji

O tym, z jakich powodów znajomość obcych języków jest ważna w życiu na co dzień i pracy biznesowej raczej nikogo nie trzeba zbytnio przekonywać. Czy są to kontakty z odbiorcami z innych krajów, z jakimi trzeba będzie rozmawiać i prowadzić korespondencję, czy też chociażby praca z dokumentacją techniczną - w każdym takim przypadku umiejętność mówienia w języku obcym będzie wymagana. 


 


Troszcząc się o kompetencje pracujących ludzi duża ilość firm organizuje dla nich kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje językowe. Dla każdej ze stron taka opcja będzie miał duże zalety, firma na pewno będzie na plusie gdyż cała załoga stanie się znacznie bardziej wyszkolona a co się z tym wiąże gotowa na większe wyzwania, zaś zatrudnieni otrzymują możliwości na rozwój i poszerzanie osobistych umiejętności wyjeżdżając w kolejnym kroku np. na zaawansowane zagraniczne  Zamknięte Szkolenia Przywództwo i Kierowanie .


 


Kursy językowe które firmy organizują mogą mieć bardzo zróżnicowane formy, wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb w tym zakresie i decyzji właściciela. To on właśnie powinien ustalić, na co w największym zakresie położyć nacisk i jaki będzie zasadniczy cel szkoleń, które się organizuje.


 


W niektórych przypadkach nacisk powinno się położyć na mowę, gdyż dani pracownicy bezpośrednio utrzymują kontakty z klientami i kontrahentami z zagranicy. Z kolei w jakiejś innej firmie dużo bardziej może się przydać dobre rozumienie różnych artykułów branżowych oraz zapoznanie się z fachowym słownictwem, i w tym kierunku należy poprowadzić zajęcia. 


 


Firma która będzie prowadzić językowe kursy powinna dopasować się do tych oczekiwań i w taki sposób przygotowuje plan szkoleń, żeby zrealizować powyższe cele. Wybierając taką firmę trzeba od samego początku dobrze zdefiniować oczekiwania, jakie się będzie miało. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień, jeśli na którymś etapie wyszłoby, że nauka nie jest realizowana zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.


 


Szkolenia językowe mogą być organizowane albo w firmowej siedzibie, i wtedy tam dojeżdża lektor, lub też w ośrodku szkoleniowym, do którego pracownicy będą jeździć w określonym czasie. W szczególności to pierwsze rozwiązanie jest chętnie praktykowane, gdyż kosztuje bardzo podobnie, a w wielu przypadkach dużo wygodniejsze dla wszystkich.


 

03.06.2016. 13:37