Wymiana informacji jako objaw zintegrowanego zespołu

W dzisiejszym poście chciałem pokazać jeden objaw poprawnie zintegrowanego zespołu. Jest nim efektywna wymiana informacji. Poprzestaniemy dziś na znaczeniu informacji w opisywanym zjawisku. Psychologowie wskazują, iż na wymianę informacji z naszymi bliskimi poświęcamy prawie 70% okresu interakcji. Do tego jedna trzecia to rozmowa, a dwie trzecie percepcja nadawanych wiadomości. Dzielenie się informacjami jest tak samo ważne w zespole w organizacji biznesowej, podobnie jak w innych zbiorowościach ludzi, na przykład w rodzinie, w zespole muzycznym, w drużynie piłkarskiej. Dodatkowe opisy takich sytuacji możesz znaleźć w internecie:
 Korporacyjne Projekty Integracyjne
Niezależnie od zajmowanego stanowiska oraz wykonywanego zawodu, komunikowanie się bywa dominującą czynnością w pracy. Przekazujemy sprawy do zrobienia, snujemy plany, wsłuchujemy się w skargi naszych partnerów biznesowych, mówimy, czego chcemy od naszego pracownika i ustalamy strategiczne cele ze współpracownikami. Niekiedy pewne przeszkody sprawiają, że przepływ informacji jest bardzo chaotyczny. Wtedy poszczególni pracownicy są zmuszeni bazować wyłącznie na własnym doświadczeniu i wygenerowanych celowo plotkach.
Dla przeciętnego członka organizacji komunikacja to na pierwszym miejscu mowa. Jednak to jest nieporozumienie. Mowa wykorzystuje język, aczkolwiek  to wyłącznie jeden rodzaj wymiany myśli między ludźmi. Naukowcy określają to zjawisko jako komunikacja ustna. Należy zwrócić uwagę, iż tylko gatunek ludzki posiadł umiejętność komunikowania się za pomocą języka.
Istnieją całkiem odmienne kanały wymiany myśli, ale więcej na ten temat w moim następnym wpisie, który ukaże się 14 maja.
To tyle menedżerskich myśli.
Opracowanie: Krzysztof Piskorz
I DODATKOWO JAK ZAWSZE ODROBINA NIEZNANYCH FAKTÓW ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma ćwiczeń : scenariusz społeczny
- Najlepiej wycenione w testach po warsztacie zadania – oceny uczestników: zadania wspinaczkowe
- Typowa wielkość grupy szkoleniowej: sto osób.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na incentive: środek tygodnia.
- Najczęściej oczekiwania lokalizacja: Mazury

ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy survivalowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.
Jesteśmy świadomi, że skuteczne szkolenie albo wyjazd to także przyjazny ośrodek konferencyjny. W naszej ofercie posiadamy blisko dwieście urokliwych lokalizacji od morza po Tatry. Zapraszamy na imprezy integracyjne a także  team building.W większości przypadków pracujemy w Karkonoszach, pod Warszawą jak również na Kaszubach. Wolimy  miejsca w pewnej odległości od miast . Latem szkolimy na dworze, a gdy jest deszcz lub zimno – w budynku. 

03.06.2016. 13:37